تست اچ ای وی بیش از ۹۵ درصد از اهالی چنار محمودی منفي است

کد مطلب: 82648  |  تاريخ: دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸  |  ساعت: ۰۹:۱۶


تست اچ ای وی بیش از ۹۵ درصد از اهالی چنار محمودی منفي است

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تست اچ ای وی بیش از ۹۵ درصد از افراد غربالگری شده روستاي چنار محمودي منفي است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری دکتر علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه شورای تامين شهرستان لردگان با بيان اينکه کمتر از ۵ درصد تست هاي انجام شده مثبت گزارش شده است افزود: ساير اهالي نيز در حال مراجعه به مراکز و پايگاه ها براي انجام آزمايش و دريافت خدمات مشاوره اي هستند.


وی تصریح کرد: همچنین به خاطر رفاه حال اهالی منطقه ضمن ایجاد يک مرکز مشاوره بيماري هاي رفتاري در روستا، تيم کارشناسي جهت ارائه خدمات مشاوره اي و تشخيصي و انجام مراقبت هاي بهداشتي در منطقه مستقر شده است.


دکتر رئیسی گفت: تمامی اقدامات با حفظ حرمت و کرامت افراد و محرمانگی اطلاعات و رازداری در حال انجام و نگراني در خصوص تامين تجهيزات تشخيصي و تامين دارو بيماران وجود ندارد.


معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، با اشاره به اینکه کلیه خدمات آزمایشی، مشاوره اي و دارويي رايگان به اهالي روستا ارائه مي گردد افزود: خوشبختانه غربالگري ها بر اساس آخرين پروتکل و استداردهاي تعريف شده در حال انجام است.


وی افزود: به مردم اطمینان می دهیم بهترین خدمات و تجهيزات تشخيصي و دارويي در اختيار اين عزيزان قرار خواهد گرفت و مسئولين تمام تلاش خود را براي کمک به اين عزيزان به کار خواهند بست.
گفتنی است، شورای تامین در چهاردهمین روز از مهرماه ۹۸ با حضور استاندار و معاونین استانداري، معاون بهداشت وزارت بهداشت، معاون اجرايي معاونت بهداشتي وزارت متبوع ، سرپرست و معاونين دانشگاه، مسئولين و کارشناسان مربوطه در شهرستان لردگان برگزار شد.

 

انتهای پیام/۱۰۲۰


http://stnews.ir/content/news/82648/تست اچ ای وی بیش از ۹۵ درصد از اهالی چنار محمودی منفي است

چاپ خبر