بهینه‌سازی دستورالعمل پایه‌های گیلاس و گیاهان زینتی بگونیای هیبرید و گل محمدی

کد مطلب: 82659  |  تاريخ: سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸  |  ساعت: ۰۸:۲۵


توسط محققان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی صورت گرفت؛

بهینه‌سازی دستورالعمل پایه‌های گیلاس و گیاهان زینتی بگونیای هیبرید و گل محمدی

پژوهشگران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی موفق به بهینه‌سازی دستورالعمل پایه‌های گیلاس و گیاهان زینتی بگونیای هیبرید و گل محمدی شدند.

سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان غربی بابیان اینکه استفاده از پایه‌های رویشی در چند دهه گذشته معمول شده است، اظهار کرد: تولید پایه‌ها و نهال‌های سالم و اصیل به روش کشت بافت و ارائه آن به باغداران جهت بهره‌مندی هر چه بیشتر  در چند سال گذشته رونق یافته است.

دکتر علی محمدنیکبخت با ابراز اینکه این محصول پروتکل اختصاصی شرکت مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی بوده و هیچ شرکت دیگری در جهان از آن بهره‌مند نمی‌باشد ادامه داد: این شرکت در طرح توسعه‌ای خود در حوزه گیاهان زینتی نیز ورود پیداکرده و درصدد تولید گل ارکیده که یک گیاه وارداتی است، می باشد و امیدواریم به‌زودی در آذربایجان غربی این گیاه تولید شود.

وی درباره آخرین دستاوردهای این شرکت دانش‌بنیان اظهار کرد: علاوه بر بهینه‌سازی دستورالعمل فوق ذکر، شرکت دانش‌بنیان اروم زیست تاک موفق به کسب رتبه برتر شرکت تعاونی دانش‌بنیان آذربایجان غربی در سال ۹۷ و همچنین تکثیر پایه ماکسما ۶۰ پایه گیلاس و آلبالو از طریق کشت بافت شده است.


http://stnews.ir/content/news/82659/بهینه‌سازی دستورالعمل پایه‌های گیلاس و گیاهان زینتی بگونیای هیبرید و گل محمدی

چاپ خبر