باریکترین ساعت مکانیکی جهان ساخته شد+فیلم و عکس

کد مطلب: 85255  |  تاريخ: شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸  |  ساعت: ۰۶:۲۵


علم و فناوری گزارش می دهد؛

باریکترین ساعت مکانیکی جهان ساخته شد+فیلم و عکس

به تازگی شرکت " Piaget" موفق به ساخت ساعتی به قطر ۲ میلی متر شده که توانسته لقب باریک ترین ساعت جهان را به خود اختصاص دهد.

گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری سجاد عبدلی ؛ بسیاری از افراد هستند که علارغم پیشرفت های گسترده ای که در زمینه ساعت های دیجیتال صورت گرفته ، همچنان مشتری ساعت های مکانیکی هستند. اما یکی از مشکلات ساعت های مکانیکی اندازه نسبتاً بزرگ و وزن زیاد آن ها می باشد که گاهی باعث خستگی افراد می گردد . اما به تازگی شرکت " Piaget" موفق به ساخت ساعتی شده که مشکلات ساعت های مکانیکی قبلی را ندارد و همچنین توانسته لقب باریک ترین ساعت جهان را به خود اختصاص دهد.

این ساعت مکانیکی که آلتیپلانو اولتیمیت (Altiplano Ultimate Concept) نام دارد دارای ضخامتی برابر با 2 میلی ‌متر است و علارغم باریک بودن دارای طراحی بسیار زیبا و جذاب می باشد .

شرکت Piaget پیش از این در سال 1957 توانسته بود باریکترین ساعت اتوماتیک جهان را با ضخامت 4.30 میلی‌ متر معرفی کند که بدون شک در زمان خود بی ‌نظیر بوده است. اما محصول جدید این شرکت ، از نصف آن باریکتر بوده و تنها کمی از سکه ضخیم ‌تر است. برای تصور بهتر باید بدانید این ساعت خیلی از بندش ضخیم ‌تر نیست.

برای ساخت این ساعت که به اختصار به آن " AUC " نیز می گویند طراحان سال ‌ها زمان صرف کرده‌ اند و برای به واقعیت پیوستن این پروژه، شرکت ساعت سازی Piagett با سازنده‌ هاو طراحان مختلفی مشاوره و همکاری داشته است تا ساعتی بسازند که کمترین میزان حجم و اندازه را داشته و در عین حال کاربردی باشد.

این ساعت به دلیل ضخامت بسیار کم و همچنین استفاده از آلیاژ سبک "کبالت" ، باعث شده تا وزن آن به شدت کاهش یابد و تنها وزن کلی آن به 21 گرم برسد. معمولا بیشتر ساعت‌ های مکانیکی وزنی در حدود 100 گرم دارند.

علاوه بر طراحی جذاب و همچنین ابعاد منحصر به فرد AUC، تاج این ساعت مکانیکی نیز با قاب ترکیب شده و به شکل مستطیل با قاب ساعت تراز شده است. شیشه این ساعت مکانیکی نیز تنها 0.2 میلی ‌متر ضخامت دارد.

در طراحی این ساعت از 13 جواهر استفاده شده است. همچنین محرک دقیقه ‌ها و ساعت ‌های AUC ، یک سیستم نوسانی با فرکانس مدرن 4 هرتز می باشد .

انتهای پیام /


http://stnews.ir/content/news/85255/باریکترین ساعت مکانیکی جهان ساخته شد+فیلم و عکس

چاپ خبر