تولید دو میلیون و ۳۰۰ هزار اقلام پزشکی و بهداشتی توسط سپاه کربلای مازندران برای مقابله با کرونا ویروس

کد مطلب: 86892  |  تاريخ: یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۱:۱۹


فرمانده سپاه کربلای مازندران خبر داد:

تولید دو میلیون و ۳۰۰ هزار اقلام پزشکی و بهداشتی توسط سپاه کربلای مازندران برای مقابله با کرونا ویروس

فرمانده سپاه کربلای مازندران از تولید و توزیع دو میلیون و ۳۰۰ هزار اقلام پزشکی و بهداشتی، گان بیمارستانی و دستکش یکبار مصرف برای مقابله با کرونا ویروس در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران سردار محمد حسین بابایی در جمع خبرنگاران با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار به اقدامات انجام شده سپاه کربلای مازندران برای مقابله با کرونا ویروس اشاره کرد و اظهار کرد: تولید و توزیع بیش از ۲ میلیون ۳۰۰ هزار اقلام پزشکی از قبیل، ماسک بهداشتی، گان بیمارستانی، دستکش یک بار مصرف و روپوش بیمارستانی در این مجموعه تولید شده است.

وی  تصریح کرد: در کنار توزیع اقلام پزشکی ۲ میلیون لیتر مواد ضدعفونی برای گندزدایی محلات شهری و روستایی و نیز محلول‌های ضدعفونی دست، در سراسر استان استفاده و توزیع شد.

فرمانده سپاه کربلا مازندران با اعلام اینکه با اشاره به فعالیت بسیجیان در سراسر استان برای مهار کرونا ویروس، خاطر نشان کرد: حضور فعالان بسیج برای مقابله با کرونا ویروس بسیار مهم و اثر گذار بوده است.

وی با اعلام اینکه سپاه با شعار از مردم با مردم و برای مردم در همه صحنه‌هایی که درچندسال گذشته مسائلی برای کشور بوجود آمد وارد میدان شده است، افزود: و این بارهم از تاریخ ۷ اسفند سال ۹۸ همه سپاه‌های شهرستان ۲۲ گانه استان برای مهار کرونا فعال شدند.

بابایی با اشاره به این مطلب که بسیجیان وارد صحنه مبارزه با کرونا شدند؛ ادامه داد:برای اینکه کار‌های ما نتیجه بخش باشد از همان ابتدا بسیجیان را در ۵ گروه تحت عنوان رزمندگان سلامت سازماندهی کردیم.

به گفته فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه کربلا سفیران سلامت، مدافعان سلامت، ناظران سلامت، ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت و مراقبان سلامت ۵ گروهی هستند که در میدان مبارزه با کرونا در سراسر استان فعال می‌باشند.

سردار بابایی در بخش دیگری از سخنان از اقدامات سپاه و بسیج برای جلوگیری از شیوع کرونا گفت:‌وظیفه سفیران سلامت آموزش و اطلاع رسانی به مردم برای پیشگیری کرونا است.

فرمانده سپاه کربلا در ادامه با بیان اینکه مدافعان سلامت هم ضدعفونی کردن و کمک به کادر درمانی بیمارستان را برعهده دارند، اضافه کرد:‌مدافعان سلامت در اکثر روستا‌های مازندران فعال بوده و بصورت مطلوب کار ضدعفونی را ادامه میدهند.

وی اضافه کرد: نیروهای بسیجی با تاسی ازدوران دفاع مقدس که ستاد پشتیبانی جنگ تشکیل شده بود امروز هم در ۶۰ شهر استان مازندران ستاد پشتیبانی از مدافعان سلامت راه اندازی شد.

فرمانده سپاه کربلا خاطر نشان کرد: محور اصلی ستاد پشتیبانی بانوان بسیجی وبسیج جامعه زنان هستند که کار تهیه و تولید انواع ماسک و گان بیمارستانی، دستکش یک بارمصرف، روپوش بیمارستان و دیگر نیازمندی‌های پزشکی را برعهده دارند و خوشبختانه توانستیم بار روانی که در بیمارستان‌ها و بین مردم بخاطر کمبود این اقلام بوده را برطرف کنیم.

 

سردار بابایی در بخش دیگری از سخنان خود به ناظران سلامت که گروه چهارم از قرارگاه پدافند زیستی سپاه هستند، اشاره و اضافه کرد: نظارت بر بازار، داروخانه ها، نانوایی‌ها و پمپ بنزین‌ها برعهده ناظران سلامت است که با کمک به اداره صمت برای مقابله با احتکار و قاچاق کالا فعالیت می‌کنند و در کشف انبار احتکار هم توفیقات خوبی بدست آمد.

 

فرمانده سپاه کربلا از اجرای غربالگری مردم درطرح بسیج ملی مبارزه با کرونا هم گفت و خاطرنشان کرد: مراقبان سلامت با هماهنگی علوم پزشکی مازندران و پزشک خانواده، به آن دسته از خانواده ایی که در طرح غربالگری مشخص شدند که علائم ابتلا به کرونا دارند، کمک می‌کنند و نیاز‌های آنان را بطرف کرده و مراقب روند درمانی خانواده‌ها تا بهبودی کاملشان هستند.

 

به گفته سردار بابایی طرح فاصله گذاری اجتماعی وظیفه ناجا می‌باشد و اگرناجا تقاضای نیرو داشته و به همکاری نیاز باشد، بسیجیان وارد صحنه می‌شوند.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/86892/ تولید دو میلیون و ۳۰۰ هزار اقلام پزشکی و بهداشتی توسط سپاه کربلای مازندران برای مقابله با کرونا ویروس

چاپ خبر