جهش فارس در دریافت مجوز افتا

کد مطلب: 89810  |  تاريخ: دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۳:۳۱


جهش فارس در دریافت مجوز افتا

در سال جهش تولید، برای ایجاد کار و یا ثبات شغلی، نیاز به هموار کردن مسیرهای سخت و گرفتن مجوزهاست و فارس توانست پس از پایتخت در گرفتن مجوز فعالیت افتا گام بلندی در این خصوص بردارد.

مهرداد سهرابی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز گفت: با پیگیریهای انجام شده توسط این اداره،  فارس به عنوان دومین استان پس از پایتخت، در تعداد پروانه های صادر شده حوزه افتا(امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) در کشور،  دست یافت.

 

 وی ادامه داد: طی دو سال گذشته در استان فارس ۱۸ پروانه صادر شده در حوزه افتا (امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) در زمینه های مدیریتی، عملیاتی،  فنی و خدمات آموزشی موفق به کسب عنوان دومین استان پس از تهران در کشور از لحاظ تعداد مجوزهای صادر شده در این حوزه گردیده است .

 

سهرابی افزود:  ۳ شرکت در حوزه مدیریتی در گرایش مشاوره و استقرار استانداردهای امنیت اطلاعات و ارتباطات (ISMS) ، تعداد ۹ شرکت در حوزه عملیاتی با گرایش های مختلف، تعداد ۴ شرکت در حوزه فنی با گرایش نصب و پشتیبانی محصولات افتا و تعداد ۲ شرکت نیز با گرایش خدمات آموزشی افتا،  مجوزهای خود را دریافت نموده اند.

 

این مقام مسول توضیح داد که شرکت های مذکور مجاز به ارائه خدمات مرتبط به فناوری اطلاعات و ارتباطات در دستگاه های اجرایی استان می باشند و پروانه های فوق مطابق چارچوب های تعریف شده توسط سازمان فناوری اطلاعات  ایران و مرکز مدیریت راهبردی افتای کشور صادر می گردد.

 

لازم به توضیح است که دریافت این مجوز که چند سالی است در کشور برای شرکتهای خصوصی برای همکاری در ارگانهای دولتی در حوزه افتا، مقرر گردیده، دارای فرایندی سخت و دشوار می باشد ، که بسیاری از شرکتهای از دریافت آن پشیمان و از ادامه کار منصرف می شدند.

 

 

گفگتو از مهرآفرین وثوقی

انتهای خبر/


http://stnews.ir/content/news/89810/جهش فارس در دریافت مجوز افتا

چاپ خبر