تفاهم نامه همکاری مجتمع فنی حرفه ای علم و فناوری با کانون پرورش فکری کودکان و خانه ارتباطات استان اصفهان

کد مطلب: 89836  |  تاريخ: سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹  |  ساعت: ۲۲:۲۴


تفاهم نامه همکاری مجتمع فنی حرفه ای علم و فناوری با کانون پرورش فکری کودکان و خانه ارتباطات استان اصفهان

تفاهم نامه همکاری میان مجتمع آموزشی فنی حرفه ای علم و فناوری اصفهان با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان و خانه ارتباطات استان اصفهان امضا شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، در آستانه روز خبرنگار با حضور سید محسن سجاد، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان، سید محمد قلمکاریان، مدیرکل کانون فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، محمد اخلاق پور،  مؤسس و مدیر مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای علم و فناوری، هادی زمانی، رئیس هیأت مؤسس و مدیرعامل خانه ارتباطات استان اصفهان، سید محمد موسوی، نائب رئیس هیأت مدیره خانه ارتباطات استان اصفهان، عبدالحسین جعفری، رئیس انجمن روزنامه نگاران استان اصفهان و جمعی از خبرنگان و فعالان رسانه، مدیران و مربیان کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و برگزیدگان هنرمند ملی و بین المللی کودک و نوجوان، مراسم رونمایی از کتاب سفری که پرماجرا شد نوشته بنفشه رسولیان، تجلیل از برگزیدگان ملی و بین المللی هنری انجام شد همچنین تفاهم نامه همکاری میان مجتمع آموزشی فنی حرفه ای علم و فناوری اصفهان با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  استان اصفهان و خانه ارتباطات استان اصفهان امضا گردید.

سیدمحمد قلمکاریان مدیر کانون پرورش فکري کودکان و نوجوان استان اصفهان، در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری گفت: این کانون تفاهم نامه های همکاری با بسیاری از دستگاهای مختلف اجرایی، فرهنگی و دانشگاهها منعقد کرده که فرزندان خود را عضو کانون کنند و در کارگاههای تخصصی شرکت داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین کودکان آنها بتوانند در مهرواره ها، فن واره ها و جشنواره ها مشارکت کنند، این که برنامه های مشترک و تولیدات خوبی بصورت مشترک داشته باشیم، و ظرفیت خوبی از هم افزایی و همکاری و همیاری ایجاد شود.

قلمکاریان تصریح کرد: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوان استان اصفهان با 56 مرکز ثابت، سه واحد سیار و دو واحد پستی فعالیتهای گسترده و خیلی خوبی در سطح استان دارد، کلاسها و کارگاههای مجازی هم داریم، همچنین تمام مراکز ما مجهز به میز و صندلی کودک و نوجوان هستند و 16065 جلد کتاب در مراکز وجود دارد، همینطور کارگاههای سفال و برنامه ها مختلف فرهنگی، هنری، ادبی در این مراکز برگزار می شود همچنین 40 فعالیت کتاب محور در کانون انجام می شود. به مناسبت عید غدیر خم660 جلد کتاب جدید به 60 مرکز استان تقدیم می شود.

وی با اشاره به اجرای برنامه ها به مناسبتهای مختلف گفت: برای مثال در ایام غدیر برنامه های ویژه ای اجرا کرده ایم که شامل رونمایی از کتاب سفری که پرماجرا شد، مسابقات کتاب خوانی است علاوه براین تولیدات خوبی انجام شده که تا چند روز آینده عرضه می شود. 

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان با اشاره به تجلیل از ۸۰ برگزیده ملی و بین المللی هنری که در این مراسم بصورت حضوری و وبینار انجام شد به طرح جدیدی هم که این کانون دارد اشاره و تصریح کرد: این طرحی برای استعداد یابی، استعداد پروری و نخبه پروری است که از شهریور ماه اجرا می شود. در این طرح سنین 4 تا 7 سال بعنوان نوباوه، 7 تا 9 نوخوان، 9 تا 12نونهال و 12 تا  سال 15نونگاه، 15 تا 18 نوجوان و 18 به بالا ارشد هستند که بصورت ویژه استعداد یابی می شوند و با این طرح در طی 2 سال حدود 400 هزار نفر شناسایی می شوند.

در ادامه محمد اخلاق پور، مؤسس و مدیر مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای علم و فناوری اصفهان، به توانمندیها و ظرفیتهای این مرکز آموزشی اشاره کرده و گفت: با انعقاد این تفاهم نامه ارتقاء سطح هم افزایی در مباحث مهارتی و کاربردی را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: هدف از امضای تفاهم نامه با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، تعامل میان مربیان مهارتی در حوزه کودک و نوجوان و همچنین برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی به صورت تخصصی براساس حرفه های موجود در مجموعه آموزشی علم و فناوری و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ارائه گواهینامه مشترک و مورد تأیید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خواهد بود.

مؤسس مجتمع آموزشی علم و فناوری درخصوص تفاهم نامه با خانه ارتباطات استان اصفهان افزود: این تفاهم نامه به منظور ارائه خدمات آموزشی، مهارتی در حوزه خبرنویسی، روزنامه نگاری و روابط عمومی بصورت تخصصی و کاربردی و همچنین ارائه استاندارد حوزه فناوری نرم و فرهنگی برای جامعه رسانه و خبرنگاران صورت گرفت و از آن جایی که مجتمع آموزشی علم و فناوری دارای ۹ رشته آموزشی و بیش از ۶۱۵ حرفه مهارتی است، اصحاب رسانه و فعالان حوزه ارتباطات نیز از مزایای ویژه ای بهره مند می شوند.

 گفتنی است، کتاب سفری که پرماجرا شد نوشته بنفشه رسولیان است که در این مراسم رونمایی شد و با حمایت نشر مهرستان و در راستای تولید کتابهای جذاب برای بچه ها در فضای سبک زندگی ایرانی اسلامی و بخصوص و بویژه درباره اهل بیت انجام شده است. در این کتاب قصه غدیر با زبان کودکانه نوشته شده است. نکات ظریف هم توسط دو نفر از مورخان همچنین دارالحدیث قم و بنیاد امامت انجام گرفته است. این کتاب به مرحله چاپ رسیده و در همین ایام غدیر ۱۱۰​ هزار جلد آن در سطح استان اصفهان و کشور بین مردم توزیع شده است. 

بنفشه رسولیان کارشناس ارشد ادبیات کودک ونوجوان از فعالان فرهنگی با سال ۲۷سابقه تدریس در آموزش وپرورش و مدیر مسئول انتشارات حوض نقاشی می باشد و دارای ۲۵۰ عنوان تالیف ملی درحوزه کودک و نوجوان و 5عنوان بین المللی است.

انتهای پیام/

معصومه صادقی


http://stnews.ir/content/news/89836/تفاهم نامه همکاری مجتمع فنی حرفه ای علم و فناوری با کانون پرورش فکری کودکان و خانه ارتباطات استان اصفهان

چاپ خبر