ضرورت انجام کار کلاسیک توسط دانشگاهها در خصوص «خطبه غدیر»

کد مطلب: 89949  |  تاريخ: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹  |  ساعت: ۲۳:۱۹


حجت الاسلام والمسلمین سالک مطرح کرد؛

ضرورت انجام کار کلاسیک توسط دانشگاهها در خصوص «خطبه غدیر»

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک ضمن تبریک عید سعید غدیر و تاکید بر حضور پرقدرت با بصیرت برای توسعه اسلام ناب بر ثبات قدم و صبر در توحید و ولایت تاکید کرد و گفت:در مقابل خطبه غدیر مدیون هستیم و ضرورت دارد که روی این موضوع در دانشگاه کار کلاسیک انجام گیرد و عملیاتی شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک استاد اخلاق و نماینده سابق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در جشن بزرگ غدیر که به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی دولت آباد برگزارشد، گفت: در مقابل خطبه غدیر مدیون هستیم و ضرورت دارد که روی این موضوع در دانشگاه کار کلاسیک انجام گیرد و عملیاتی شود.

حجت الاسلام والمسلمین سالک ضمن تبریک عید سعید غدیر و تاکید بر حضور پرقدرت با بصیرت برای توسعه اسلام ناب بر ثبات قدم و صبر  در توحید و ولایت تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک،با بیان این که این روزها روزهایی است که باید در مسائل معرفتی اوج بیش از گذشته را پیدا کنیم، افزود: در روایاتی از پیامبر اکرم (ص) در خصوص غدیر به دو نکته نشانه و هدایت اشاره شده است.

این استاد اخلاق بیان کرد: راهبرد این است، در قرنی که ما زندگی می کنیم، اساتید باید در تبعیت از امیرالمومنین علیه السلام و اطلاعت قلبی و تشکیلاتی از محور حاکمیت دینی نشانه ای جهت هدایت جامعه و دانشجویان بسوی صراط توحید و ولایت باشند.

 

غدیر بزرگترین سند حقانیت شیعه است 

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک  با بیان این که امام راحل  و مقام معظم رهبری در خط طولی نبوت، امامت و ولایت هستند، گفت: جریان مهم غدیر بزرگترین سند حقانیت شیعه است مرحوم علامه امینی 11 جلد  الغدیر را در این رابطه زحمت کشیده و به نتیجه رسانده است.

 

ضرورت دارد در خصوص خطبه غدیر در دانشگاه کار کلاسیک انجام گیرد و عملیاتی شود

این استاد اخلاق خاطرنشان کرد: ما در مقابل خطبه غدیر مدیون هستیم و ضرورت دارد که روی این موضوع در دانشگاه کار کلاسیک انجام گیرد و عملیاتی شود.

 

غدیر خم بزرگترین سند خلافت و بزرگترین گواه بر مظلومیت امیرالمومنین علیه السلام است

 حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک افزود: غدیر خم بزرگترین سند خلافت امیرالمومنین علیه السلام است، همچنین بزرگترین گواه بر مظلومیت امیرالمومنین علیه السلام است.

وی سپس به جنگهایی که در برابر امیرالمومنین (ع) انجام گرفته اشاره کرد  و ادامه داد: در این جنگها امیرالمومنین (ع) یاران باوفایی مثل عمار داشتند که در آخر خطبه 182 نهج البلاغه  از آنها نام می برد.

 

غدیر خم بزرگترین خط مشی سیاسی اسلامی تا قیامت و ظهور حضرت مهدی (عج) است

سالک با بیان این که امروز باید عمار ولایت و فریادگر ولایت مطلقه فقیه و تبیین کننده این حرکت بزرگ الهی به تبعیت امیر المومنین (ع) باشیم و گامهای بزرگی برداریم، گفت: . نکته  مهم دیگر این که غدیر خم بزرگترین  خط مشی سیاسی اسلامی تا قیامت و ظهور حضرت مهدی (عج) است.

 

غدیر با مهدویت پیوند ناگسستنی دارد

نماینده سابق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که رهبری انقلاب اسلامی محکم در برابر استکبار جهانی ایستاده و  محکم مدافع مظلومین و محرومین  است و جامعه را هدایت می کند، بیان کرد: غدیر با مهدویت پیوند ناگسستنی دارد.

 

تبلیغ فرهنگ غنی غدیر خم  یک وظیفه است

وی  در ادامه با بیان این که گسترش اسلام ناب نوید پیامبر است و رسالت ما را تعیین می کند، بر توجه بر چند مطلب تاکید نمود و گفت:  تبلیغ فرهنگ غنی غدیر خم  یک وظیفه  مهم است.

سالک اظهار کرد: رسالت دیگر در عصر ارتباطات و فناوری گفتگو و مبادلات فکری و تلاش و بلکه مناظرات توسط اندیشمندان و استادان حوزه و دانشگاه با هدف نزدیک کردن دلها و عمق بخشیدن  به ولایت مطلقه فقیه است و در این خصوص فضای مجازی محور بسیار مهمی است.

وی افزود: همچنین اساتید انقلابی و شخصیتهای دانشگاهی وظایفی دارند از جمله معرفی محور حاکمیت دینی و بیان پویایی سیاسی اجتماعی، حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی که بفرموده  امام (ره) اوجب واجباب است  و باید از طریق  سیاست اصلاح ساختارهای نظام برای تحکیم پایه ها انجام شود.

این استاد اخلاق سپس بر احیا و اجرای مطالبات  مقام معظم رهبری و تلاش برای مطالبه گری تا تحقق اهداف بلند انقلاب تاکید کرد و گفت: موضوع مهم دیگر مردم بعنوان پشتیبانان انقلاب هستند و در این خصوص تربیت کادر مربی و نیروهای توانمند برای آینده در راستای بیانیه گام دوم  در چهل سال آینده  مهم است.

سالک ادامه داد: نکات مهم دیگر افشا گری نسبت به موانع رشد غدیر خم، بالابردن بصیرت جوانها  و معرفی نقش مهم و مقندرانه  ولایت مطلقه فقیه است.

 

توجه عمیق به خطبه پیامبر در غدیر خم از نکات مهم است

وی با اشاره به این که دشمن شناسی و گسترش اسلام ناب هم از دیگر رسالتهای است، تاکید کرد: توجه عمیق به خطبه پیامبر در غدیر خم از نکات بسیار مهم است.

 

خطبه  غدیر خط مشی سبک زندگی دینی نسل جوان قرار گیرد

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک در پایان با تاکید براین که خطبه غدیر از موضوعاتی است که باید در دستور کار باشد، گفت: جوانهای ما تشنه معارف دین هستند و این خطبه باید خط مشی سبک زندگی دینی نسل جوان قرار گیرد.

انتهای پیام/

 معصومه صادقی


http://stnews.ir/content/news/89949/ضرورت انجام کار کلاسیک توسط دانشگاهها در خصوص «خطبه غدیر»

چاپ خبر