یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه/ نرخی مشابه بزرگسالان

کد مطلب: 89954  |  تاريخ: سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۰:۱۹


محققان امریکایی گزارش کردند؛

یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه/ نرخی مشابه بزرگسالان

بر طبق یک مطالعه مشترک توسط آکادمی اطفال و انجمن بیمارستان کودکان امریکا، یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه (ICU) بستری شده اند، نرخی مشابه بزرگسالان است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، بر طبق یک مطالعه مشترک توسط آکادمی اطفال و انجمن بیمارستان کودکان امریکا، یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید19در بخش مراقبت های ویژه (ICU)  بستری شده اند، نرخی مشابه بزرگسالان است.

در اوایل بیماری همه گیر، تصور می شد که کودکان از بیماری کرونا ویروس (کووید19)رنج نمی برند، چون اکثر آنها علائم خفیف دارند یا بدون علائم هستند و جمعیت پرخطر شامل سالمندان، مبتلایان به شرایط اساسی بهداشتی مانند دیابت، بیماری قلبی و فشار خون بالا و افرادی که دچار نقص سیستم ایمنی هستند.

اکنون، تحقیقات جدید نشان داده است که کودکان هم در معرض خطر بالای کووید19 شدید قرار دارند. این مطالعه نشان می دهد که یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید19در بخش مراقبت های ویژه (ICU)  بستری شده اند، نرخی مشابه بزرگسالان.

 

تجزیه و تحلیل داده های 576 کودک زیر 18 سال

این مطالعه، که یک تلاش مشترک توسط آکادمی اطفال و انجمن بیمارستان کودکان بود، داده های 576 کودک زیر 18 سال از 14 ایالت را که بین 1 مارس تا 25 ژوئیه در بیمارستان کووید19 بستری شده بودند، مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

این گزارش، که در گزارش هفتگی عوارض و مرگ و میر توسط CDC منتشر شده است، نشان می دهد که میزان بستری در کودکان 8 در 100هزار در مقایسه با 164.5 در 100هزار  برای بزرگسالان بوده است. این تیم همچنین دریافتند که میزان بستری کودکان در طول مدت مطالعه افزایش یافته است.

به طور خلاصه، بیشترین نرخ برای کودکان زیر 2 سال، 25 در 100هزار کودک بود، در مقایسه با 4 در 100هزار برای کودکان بین 2 تا 4 سال و شش در 100هزار برای کودکان 5 ساله تا 18 سال و بالاتر.

 

این تیم همچنین اعلام کرد که براساس بررسی نمودارهای پزشکی برای 208 بیمار، میانگین مدت اقامت در بیمارستان 2.5 روز است. حدود 33 درصد کودکان در بخش مراقبت های ویژه بستری بودند و 6 درصد آنها به تهویه مکانیکی تهاجمی نیاز داشتند. در بزرگسالان ، 32 درصد در بخش مراقبت های ویژه بستری بودند، در حالی که 19 درصد به تهویه مکانیکی تهاجمی نیاز داشتند.

حدود 42 درصد كودكانی كه در بیمارستان بستری بودند دارای شرایط اساسی پزشکی مانند بیماری مزمن ریه زودرس و چاقی بودند.

 

موارد کووید19 «501 مورد در هر100هزارجمعیت کودک» است

برطبق این گزارش، تعداد تجمعی كودكان کووید19 در آمریكا 380174 مورد تایید شده است كه 1/9درصد از كل موارد را شامل می شود. به طور کلی، میزان موارد تایید شده 501 مورد در هر100هزارجمعیت کودک بود.

بین 9 ژوئیه تا 6 اوت، کشورامریکا990/179 پرونده جدید برای کودکان گزارش کرده است که این افزایش 90 درصدی موارد کودک در طی چهار هفته است. از نظر بستری بودن، 3/0 تا 9/8 درصد از کل موارد کووید19 در کودکان منجر به بستری در بیمارستان شده و حدود 0 تا 4/0 درصد از کل بستریهای کووید19 کودکان بوده اند. 0 تا 4/0 درصد تخمین زده می شود که منجر به مرگ کودکان شود.

موارد جدید در کودکان

در آمریكا، این گزارش همچنین نشان می دهد كه آزمایش بیش از 97 هزار كودك برای کووید19 مثبت بوده است، با این حال بیشتر مدارس قصد بازگشایی دارند. این هفته هزاران دانش آموز علیرغم افزایش هشدار دهنده موارد در کشور، به کلاس های درس خود باز می گردند. ایالات متحده اکنون با 5 میلیون پرونده تایید شده کووید19 در صدر قرار دارد.

محققان  می گویند در دو هفته گذشته، 40 درصد موارد كروناویروس كودك در ایالتها و شهرهای مختلف افزایش داشته است.

آنها با در یک بیانیه اعلام کردند: کمی دشوار است برای تعیین درجه ای که بچه ها بیشتر آلوده می شوند چون درجه تست ظرفیت ما بالا رفته است. آنچه ما می توانیم بگوییم این است که با توجه به افزایش زیاد مواردی که در کل کشور مشاهده کردیم، چندان تعجب آور نیست. ".

در کشورهای دیگر ، برخی از مدارس در حال برنامه ریزی برای بازگشایی کلاس های چهره به چهره هستند، در حالی که برخی از کشورها برای جلوگیری از شیوع ویروس، یادگیری آنلاین را به عنوان یک روش جدید برگزیده اند. تاکنون بیش از 94/19 میلیون مورد کووید19 در سراسر جهان تأیید شده است که بیش از 732 هزار مرگ در آن رخ داده است.

به غیر از ایالات متحده، سایر کشورها تعداد بالایی از موارد از جمله برزیل با بیش از 3 میلیون پرونده، هند با بیش از 2 میلیون پرونده و روسیه با بیش از 890 هزار پرونده گزارش کرده اند.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.news-medical.net/news/20200811/One-third-of-children-hospitalized-with-COVID-19-admitted-to-ICU-study-finds.aspx

 


http://stnews.ir/content/news/89954/یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه/ نرخی مشابه بزرگسالان

چاپ خبر