ساخت ماسک هوشمندی که می تواند نقش یک مترجم حرفه ای را برای شما بازی کند +فیلم و عکس

کد مطلب: 90341  |  تاريخ: سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۸:۰۰


توسط محققین ژاپنی انجام شد؛

ساخت ماسک هوشمندی که می تواند نقش یک مترجم حرفه ای را برای شما بازی کند +فیلم و عکس

به تازگی محققان ژاپنی موفق به ساخت نوعی ماسک هوشمند شده اند که علاوه بر قابلیت ها فراوانی که دارد می تواند سخنان شما را به ۸ زبان ترجمه نماید .

گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری این روزها کمتر کسی را می توان یافت که نام بیماری "کرونا" را نشنیده باشد بیماری خطرناکی که تاکنون 25 میلیون نفر را در سرتاسر جهان مبتلا و جان نزدیک به 900 هزار نفر را نیز گرفته است . بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، علارغم تلاش های هزاران متخصص و شرکت دارو سازی، تاکنون درمانی قطعی برای این بیماری ساخته نشده است و بر اساس نظر متخصصین و پزشکان ، همچنان شست و شوی مداوم دست ها و استفاده از ماسک ، بهترین راه برای پیشگیری از این بیماری ناشناخته به شمار می رود. استفاده روزانه میلیون ها نفر از ماسک در سرتاسر جهان، باعث شده تا پای شرکت ها وغول های تکنولوژی به ساخت این وسایل پیشگیرانه ارزان قیمت باز شود تا بتوانند با هوشمند سازی آن، در این شرایط کرونایی که بیشتر شرکت های جهان در حال رکود و زیان هستند سودهای سرشاری را به دست آورند. در این زمینه به تازگی شرکت ژاپنی "Donut Robotics" نیز توانسته نوعی ماسک هوشمند بسازد که علاوه بر محافظت از افراد در مقابل بیماری کرونا می تواند قابلیت های فراوانی را در اختیار کاربران خود قرار دهد .

این ماسک هوشمند که "C-Mask" نام دارد از پلاستیک سفید و سیلیکون ساخته شده است و با استفاده از میکروفونی که در آن نصب شده است می تواند صدای کاربر خود را چندین برابر تقویت نماید و مشکل ضعیف بودن صدای افراد به دلیل استفاده از ماسک ها را حل نماید.

این ماسک هوشمند همچنین می تواند با استفاده از بلوتوث، به تبلت و تلفن های هوشمند متصل شود و با استفاده از اپلیکیشن مخصوص خود، صدای شما را به متن تبدیل نماید که این ویژگی بدان معناست که می توانید پیام های خود را بدون احتیاج به تایپ کردن برای دوستان و آشنایان خود ارسال نماید.

ماسک هوشمند "C-Mask" همچنین قابلیت اتصال به اینترنت را دارد و می تواند با توجه به قابلیت خاصی که برای آن تعبیه شده است نقش یک مترجم حرفه ای را برای شما بازی کند. برای استفاده از این قابلیت تنها کافی است که در مرحله اول زبان مورد نظر خود را برای ترجمه انتخاب نمایید و در مرحله بعد با بیان داشتن جملاتتان ترجمه متن و کلمات خود را به دست آوردید.

هشت زبانی که این ماسک هوشمند می‌تواند ترجمه کند شامل انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، ژاپنی، چینی، کره ای، ویتنامی و زبان کشور اندونزی می‌شود.

"تایسوکی اونو" مدیر اجرایی این شرکت ژاپنی اعلام داشته پیش از همه گیری ویروس کرونا در جهان، شرکت "دونات روباتیک" ژاپن در حال توسعه نرم افزار‌های ترجمه بر روی رباتی به نام "سینامون" بوده که پس از شیوع همه گیری کرونا در جهان، محققان این شرکت این طرح را به حال تعلیق درآورده و به جای آن تمرکز خود را بر روی ایده استفاده از ماسک هوشمند مترجم قرار دادند.

این ماسک هوشمند هم اکنون به قیمت 40 دلار به فروش می رسد و پیش ‌بینی می ‌شود تا پایان سال میلادی جاری، علاوه بر بازار داخلی ژاپن ، به بسیاری از کشورهای جهان همچون آمریکا صادر شود .

انتهای پیام /

خبرنگار : سجاد عبدلی


http://stnews.ir/content/news/90341/ساخت ماسک هوشمندی که می تواند نقش یک مترجم حرفه ای را برای شما بازی کند +فیلم و عکس

چاپ خبر