گره زدن اقتصاد کشور به تحولات خارجی غلط است

کد مطلب: 91649  |  تاريخ: چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۰:۳۹


یادداشت

گره زدن اقتصاد کشور به تحولات خارجی غلط است

اینکه این روزها به کرات می شنویم که همه منتظر نتیجه انتخابات دموکراتها و جمهوری خواهان در امریکا هستند تا اتفاقات خوبی در کشور ما بیافتد و مردم منتفع شوند امری اشتباه و غیرقابل قبول است.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان؛ چرا که طی سالها اجرای سیاستهای غلط شاهدهستیم که تولید عملا در کشور از بن رفته و صنایع مونتاژ و واردات تمامی کالاها و خدمات و نیازهای ضروری کشور تیشه بزرگی بر صنعت و کشاورزی و تولیدات زده است . 
تولیدکنندگان عمدتا ورشکست شده ویا با انبوهی از چک های برکشتی دست به گریبانند. 
اما چندروزی بیشتر به برگزاری انتخابات امریکا و انتخاب یک گزینه باقی نمانده چیزی که به گفته بعضی ها منجی اقتصاد ورشکسته و بیمار ایران بوده و به امید رفع تحریم ها و روی کار آمدن گزینه معتدل تری بتوانند شکست و ناکارامدی داخلی را به انتخابات امریکا گره بزنند. 
مشکلات شدید اقتصادی  و تورم لحظه ای و موج شدید بیماری کرونا و تعطیلی کسب و کارهاو بیکاری نیروی های شاغل دربسیاری از رده های شغلی و... همه موجب شده تا فشارها بیش از پیش از مردم وارد شود و هرروز هم این مشکلات سنگین تر از قبل کمر مردم را خمیده کرده است اما دولتمردان وسیاسیون هم در انزوای اجتماعی و کرونایی خود محبوس مانده و هیچ تحرکی برای خروج از این بن بست اقتصادی و معیشتی که این روزها دغدغه همه مردم کشور و حتی کسانی که خارج از کشور هم زندگی می کنند شده است ندارند. 
سکوت سنگین دولت د ربرابر این همه فشار و تورم برای مردم قابل توجیه و پذیرش نبوده و همه منتظرند که سرانجام رییس تدبیر و امید برای این بی تدبیری کابینه اش حرف و سخنی زده و حداقل مردم را بیشتر از این سرگردان و نادان فرض نکند. 
اینکه بسیاری بشدت درانتظار نتیجه انتخابات امریکا هستند تا مشکلات اقتصادی داخلی رفع شده و شرایط عادی شود عبث است چرا که تجربه نشان داده هیچ گاه در کشور گرانی کالاها و خدمات دیگر ارزانی و کاهش در برنداشته و قدرت خرید هم بشدت کاهش یافته و تولیدکنندگان بسیاری ورشکست شده و به انزوا رفته اند . به جد می توان گفت که انتخابات امریکا هم نمی تواند روی آرامش و ثبات قیمتها را به چهره مشوش اقتصاد ایران برگرداند و درمان این درد کهنه فقط و فقط در اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی و افزایش و تشدید نظارت ها و بازرسی ها از مراکز وشرکت های بزرگ اقتصادی که وابسته به دولت هستند می باشد چرا که بسیاری از رانتها و اختلاس ها  و مشکلات ازاینجاها نشات گرفته و به لایه های زیرین سرایت می کند مسئله ای که شاید این روزها به دلیل حضور و برکت وجود آقازاده ها خط قرمز دستگاه های نظارتی شده و تنها اجحافی بزرگ در حق مردم و مصرف کنندگان واقعی روا داشته می شود تا جایی که بسیاری از کارگران در بخش های دولتی و خصوصی سه ماه حقوق نگرفته اند وبا این فشار اقتصادی چگونه می توان سه ماه بدون حقوق گذران نمود.
امید است د راین ماههای پایانی دولت ؛ دولتمردان برای گشایش اقتصادی و بهبود شرایط مردم تدبیری بیاندیشند و بیش ازا این روح و روان وسرمایه های روبه زوال مردم را به سخره نگیرند.

انتهای پیام/

 


http://stnews.ir/content/news/91649/گره زدن اقتصاد کشور به تحولات خارجی غلط است

چاپ خبر