علم و پژوهش برای خدمت رسانی و آفرینی

کد مطلب: 94745  |  تاريخ: چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۱:۴۴


گفتگو با بانوی پژوهشگر کارآفرین؛

علم و پژوهش برای خدمت رسانی و آفرینی

خانم رستمی رهنما کارشناس حوزوی، پژوهشگر و نویسنده حوزه زنان، بسیجی، فعال اجتماعی و کارآفرین نمونه شهرستان قرچک از دغدغه مندان امور بانوان است و همین دغدغه او باعث شده عضو شورای معتمدین محله شده و در یکی از محله های شهرستان قرچک مرکز خیریه و کارآفرینی با عنوان" یاس کبود" را برای بانوان بویژه بانوان سرپرست خانوار راه اندازی کند.

گفتگوی خبرنگار علم و فناوری استان تهران با خانم اعظم رستمی رهنما از پژوهشگران و کارآفرینان برتر حوزه زنان در شهرستان قرچک؛

خانم رستمی رهنما کارشناس حوزوی، پژوهشگر و نویسنده حوزه زنان، فعال اجتماعی و کارآفرین نمونه شهرستان قرچک از دغدغه مندان امور بانوان است و همین دغدغه او باعث شده عضو شورای معتمدین محله شده و در یکی از محله های شهرستان قرچک مرکز خیریه و کارآفرینی با عنوان" یاس کبود" برای بانوان بویژه بانوان سرپرست خانوار را راه اندازی کند.

این بانوی دغدغه مند بسیجی از سال 72 به عنوان فعال اجتماعی حوزه زنان، امورات فرهنگی، اجتماعی و مشاوره تربیتی ، دینی و خانوادگی و مربیگری تربیتی برای بانوان در پایگاه و حوزه بسیج خواهران قرچک و آستان امامزاده بوده است. همچنین وی به عنوان پژوهشگر، نویسنده چندین کتاب از جمله" عوامل موثر برنشاط  در حوزه های علمیه" است.

خانم رهنما با نیاز سنجی محله محور و با هدف حمایت های مادی و معنوی از بانوان بویژه زنان سرپرست خانوار و آسیب دیده اجتماعی مرکز فرهنگی و نیکوکاری یاس کبود را با همکاری شورای معتمدین شهرستان قرچک راه اندازی کرد.

او معتقد است علیرغم مشکلات اقتصادی عدیده ای که مردم با آن دست و پنجه نرم میکنند، فقر فرهنگی آسیب ها و تبعات بیشتری برای جامعه بویژه قشر زنان دارد. از این رو خانم رهنما در این مرکز هم کارآفرینی و حمایت های مالی و اقتصادی از زنان دارد و هم  کارهای فرهنگی اجتماعی مانند مشاوره حقوقی و خانوادگی و مذهبی.

این مرکز خیریه دارای کارگروه های مختلف کارآفرینی است که همه مراحل آموزش مهارت تا ایجاد اشتغال و کسب درآمد را برای بانوان آسیب دیده شامل میشود.

آری دگربار سخن ولی امر مسلمین در مورد زن الگوی سوم محقق میشود که "میتوان زن بود، عفیف بود، محجبه و شریف بود و در عین حال در بطن و مرکز بود. می توان سنگر خانواده را پاکیزه نگاه داشت و در عرصه سیاسی و اجتماعی نیز سنگرسازی کرد و فتوحات بزرگ به ارمغان آورد." / انتهای پیام

خبرنگار: ف. خانی


http://stnews.ir/content/news/94745/علم و پژوهش برای خدمت رسانی و آفرینی

چاپ خبر