برگزاری دوره‌های مهارتی در سروستان

کد مطلب: 98403  |  تاريخ: شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰  |  ساعت: ۰۸:۳۰


برگزاری دوره‌های مهارتی در سروستان

به منظور آماده سازی قشر جوان برای ورود به بازارکار، معاونت علمی سپاه ناحیه سروستان و مرکز فنی و حرفه ای اقدام به برگزاری دوره های مهارتی کرده اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از سروستان، یکی از نیارها مبرم و ضروری دنیای امروز داشتن حداقل یک یا چند مهارت خاص می باشد، مهارت و یا مهارت هایی که بتواند زمینه ساز اشتغال و کسب درآمد را برای افراد به ویژه قشر جوان جامعه فراهم آورد.

در این مطلب به سراغ شخصی رفتیم که در راستای افزایش مهارت و توانمندسازی جوانان و شهروندان شهرستان سروستان اقدام به برنامه ریزی برای برگزاری یک سری دوره شامل کشاورزی، دامداری، برق و صنعت کرده است .

محمد امین نبی سروستاني در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری اظهار داشت: هدف از برگزاری این دوره ها آموزش مهارت در زمینه های کشاورزی، دامداری، برق و صنعت بوده است .

وی ادامه داد: کسانی که در دوره های مهارت آموزی شرکت می کنند، باید بعد از گذراندن دوره، آمادگی ایجاد کسب و کار و کارآفرینی داشته باشند و بتوانند از فرصت های عمر خود به بهترین شکل استفاده کنند و نقش سازنده ای در اقتصاد ایفا نمایند

.

این جوان فعال در شهرستان سروستان تصریح کرد: دوره هایی که در حال ثبت نام هستیم عبارت از پرورش بلدرچین، پرورش کرم ابریشم، کشت گیاه دارویی زیره سیاه، سبزی کاری، کشت گیاه دارویی نعناع فلفلی، به کارگیری HSE در صنایع، دوربین مداربسته تحت شبکه و سیستم های در بازکن می باشد .

وی با بیان اینکه دوره های برنامه ریزی شده، جزو آن دسته از مهارت هایی است که فرصت های شغلی بسیاری برای آن فراهم می باشد، عنوان کرد: این دوره ها طوری برنامه ریزی شده که طیف وسیعی از افراد چه آقا چه خانم، چه جوان و چه میانسال بتوانند از آن استفاده کنند و تنوع برای آن در نظر گرفته شده که افراد بتوانند متناسب با علاقه و شرایط خود آن را انتخاب کنند.

نبی سروستاني در ادامه گفت و گو به خبرنگار علم و فناوری پیرامون شیوه برگزاری طبق دوره ها بیان کرد: دوره ها به صورت کامل مطابق دستورالعمل ها برگزار می شود و برای مثال با توجه به وضعیت قرمز کرونایی، دوره ها به صورت مجازی برگزار می شود .

وی در مورد اساتید دوره های مذکور اذعان داشت: اساتید این دوره ها از مربیان مرکز آموزش فنی و حرفه ای می باشند که سابقه برگزاری دوره های متعددی را دارند .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از سروستان، این دوره ها با همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه سروستان و معاونت علمی آن توسط پایگاه علمی شهید احمدی روشن برگزار می شود که مرکز آموزش فنی و حرفه ای و حوزه های مقاومت بسیج از جمله مجموعه هایی هستند که در برگزاری این دوره همکاری می کنند .

 

گفت و گو از فاطمه نیکبخت

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/98403/برگزاری دوره‌های مهارتی در سروستان

چاپ خبر