مرکز رشد شهرستان خمام افتتاح شد

کد مطلب: 99130  |  تاريخ: جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰  |  ساعت: ۲۰:۰۹


با حضور مسئول علمی سپاه مقداد رشت:

مرکز رشد شهرستان خمام افتتاح شد

با حضور مسئول علمی سپاه مقداد رشت، مرکز رشد شهرستان خمام افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان گیلان، به منظور حمایت از نخبگان علمی، طرح ها و ایده های جوانان و نوجوانان نخبه و مستعد شهرستان خمام و ناحیه مقاومت بسیج مقداد شهرستان رشت با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در حمایت از علم و فناوری، حمایت از نخبگان شهرستان خمام مرکز رشد به بهره برداری رسید‌.

سعید نوری زاد در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گیلان، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های موجود و افراد مستعد، جلسه ای با مدیریت دبیرستان امام حسین علیه السلام شهرستان خمام به دلیل سابقه کاری و علاقه به ایجاد محیطی جهت کشف و رشد استعدادهای جوانان و نوجوانان برگزار شد.

وی با اشاره به ضرورت  اهمیت موضوع تشکیل مرکز رشد خلاقیت و فناوری در شهرستان و ایجاد فضای علمی، تصریح کرد: ایجاد مرکز رشد برای شکوفایی استعدادهای موجود دربین نخبگان در دستور کار قرار گرفت.

مسئول علمی، پژوهشی و فناوری سپاه شهرستان خمام در ادامه گفت: در این جلسه درباره برنامه های اجرایی و فعالیت هایی که می توان در سطح شهرستان انجام داد تبادل نظر شد.

وی افزود: با استقبال طرفین و درک  مشترک مقرر شد یک سالن به متراژ ۱۰۰ متر مربع مجهز به دستگاه ویدیو پروژکتور و ۴۰ عدد صندلی و میز کار و وسایل مورد نیاز در اختیار مرکز رشد فناوری و خلاقیت شهرستان خمام قرار داده شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: در این سالن می توان  برنامه های حمایت از ایده ها و طرح های جوانان و  نوجوانان شهرستان را در آنجا به اجرا رساند.

نوری زاد گفت: از جمله طرح ها و پیشنهاد هایی که از طرف خود مدیریت مجموعه، هادی واحدی مطرح شد ایجاد کارگاه های برش چوب و کار با چوب، کارگاه های آموزشی برق کشی ساختمان، کارگاه آموزشی تعمیرات وسایل خانگی و تعمیرات تلفن همراه بوده است.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی برای شناسایی استعدادها و نخبگان شهرستان در حمایت ازطرح‌های فناورانه در برنامه کاری قرار گرفت.

  نوری زاد در ادامه خاطر نشان کرد: شناسایی افراد علاقه مند برای  حضور در کلاس ها و کارگاه ها، برنامه ریزی لازم به منظور هماهنگی و تفاهم با مراکز فنی حرفه ای برای آموزش افراد علاقمند در رشته های مختلف صورت پذیرد از دیگر الویت‌های پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: هدف ما شناسایی و  کشف استعدادها و ایجاد اشتغال برای افراد از دوران نوجوانی و جوانی است.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/99130/ مرکز رشد شهرستان خمام افتتاح شد

چاپ خبر