بیمار-آلزایمر

علم و فناوری گزارش می دهد

آلزایمر یک بیماری مهلک غیر قابل برگشت/ سواد خواندن و نوشتن راهی برای در امان ماندن

بیماری آلزایمر یک بیماری مغزی مهلک و پیش‌ رونده و غیرقابل ‌برگشت است که به آرامی حافظه و قدرت تفکر را از بین برده و حتی توانایی انجام کارهای ساده را از فرد می ‌گیرد.

یک محقق ایرانی کالج امپریال لندن گزارش کرد؛

هیچ ارتباط علت و معلولی بین خواب و زوال عقل پیدا نشد

یک مطالعه جدید به سرپرستی دکتر عباس دهقان در کالج امپریال لندن که با یک گروه بزرگ بیش از نیم میلیون نفر انجام شده است، هیچ ارتباط علت و معلولی بین خواب و زوال عقل پیدا نمی کند.

آلزایمر را قبل ازجهش ژنتیکی بشناسید

باکمک نشانگر زیستی یا زیست نشانگر میتوان چند دهه زودتر بیماری آلزایمرراشناسایی کرد

واکسن در کاهش ماده مغزی آتروفی شده در موش موفقیت آمیز بود.

دانشمندان واکسن بالقوه حیاتی را برای درمان آلزایمر ایجاد می کنند

گزارشی از سوی انجمن آلزایمر تخمین می زند که در حال حاضر بیش از ۵ میلیون از افراد بیش از ۶۵ سال با آلزایمر زندگی می کنند و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۰ این تعداد تقریباً سه برابر شود.

اولین داروی ضدآلزایمر در چین رونمایی شد

نخستین داروی تولیدی چین برای درمان بیماری آلزایمر مورد تایید مقامات بهداشتی و درمانی این کشور قرار گرفته و به زودی برای فروش عرضه می‌شود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

آلزایمر چیست و چه علائمی دارد ؟/ درمان بیماری زوال عقل در دستان محققان ایرانی

برای اولین بار، محققان کشورمان توانسته اند نوعی دارو برای درمان بیماری آلزایمر کشف نمایند که می تواند انقلابی در درمان این بیماری ایجاد نماید.

محققان دانشگاه کالیفرنیا گزارش کردند؛

چای سبز و ترکیبات هویج علائم آلزایمر را معکوس می کند

بر طبق مطالعه محققان دانشگاه کالیفرنیا رژیم غذایی ممکن است عامل مهمی برای مدیریت علائم بیماری های نورودنژراتیک باشد، با توجه به یافته های انجام شده، آنها گزارش کردند که ترکیبات شیمیایی که به طور معمول در چای سبز و هویج یافت می شود علائم مشابه علائم آلزایمر را در موش معکوس کرده است.

طبق تازه ترین یافته های علمی

آلزایمر منشاء جنینی دارد

ممکن است زوال عقل به وسیله اشتباهات رونوشت برداری از DNA در داخل رحم ایجاد شود.

وب سایت بیزینس اینسایدر؛

تاثیرات مخرب کم خواب بر روی مغز

دانشمندان در تحقیقات تازه خود به این نتیجه رسیدند که بدخوابی و مشکلات خوابیدن حتی اگر به مدت یک شب نیز باشد امکان ابتلا به آلزایمر دراشخاص را افزایش می‌دهد.یکی از مهم‌ترین فوائد خوابیدن به موقع پس از یک روز سخت و طاقت فرسا از بین بردن سمومی است که با فعالیت‌های مغزی درکانون سیستم عصبی ما انباشته شده اند.

محققان دانشگاه علوم پزشکی واشنگتن؛

سلاح جدید مبارزه با آلزایمرکشف شد

محققان دانشگاه علوم پزشکی واشنگتن سلاح جدیدی را در مبارزه با آلزایمر آزمایش کرده اند. در آزمایشهای موش، تیم نشان داده یک آنتی بادی است که می تواند مشخص کننده رشد پروتئین بیماری آلزایمر در مغز باشد، آنتیبادی که به نام HAE-۴ توانسته است مقدار پلاکت های آمیلوئیدی در موش ها را به نصف کاهش دهد و بعد حذف نماید.